Deep plane facelift

Mezoterapie – mikrojehličkování
3 července, 2023

Deep plane facelift vás zbaví vrásek v obličeji a vaše pleť bude díky němu opět hladká a vypnutá. Zmizí prázdné kruhy pod očima, vyhladí se nosoretní rýhy. O co se jedná? Deep plane facelift je zákrokem estetické chirurgie. Od tradičního faceliftu se liší tím, že se zaměřuje na hluboké vrstvy tkáně obličeje. Výsledkem je mladistvý vzhled, který přetrvá delší dobu než u klasického faceliftu.

Výhody deep plane faceliftu

Deep plane facelift je považován za méně invazivní zákrok, než klasický facelift (ačkoliv technika zasahuje do hlubokých vrstev tváře) a rozhodně se u něj také nemusíte bát „umělého“ vzhledu. Výsledek je přirozený. Chirurgicky je však tento postup nepochybně náročnější než facelift a je proto nutné pečlivě si vybrat chirurga, který operaci provede.

Zákrok Deep plane facelift

Během deep plane faceliftu není kůže oddělena od hlubší vrstvy (podkožní struktury, která se nachází mezi kůží obličeje a kostmi obličeje), ale kůže i vrstva SMAS (superficial muscular aponeurotic system) se posouvají dohromady. Preparace probíhá v hloubce, snižuje se riziko krvácení i riziko vzniku otoků a modřin.

Variantou deep plane faceliftu je deep necklift, který je prováděn v oblasti krku. Pod bradou se provede krátký řez, odstraní se tuk, který způsobuje podbradek, krk se vypne. Vzniká malá jizva pod bradou.

Průběh zákroku

Před samotným zákrokem je nutné podstoupit předoperační vyšetření. Lékař zkontroluje vaše srdce, tlak, provede kompletní laboratorní vyšetření krve a moči a bude ho zajímat váš celkový zdravotní stav. Zákrok bude proveden v analgosedaci nebo celkové anestézii. Chirurg nejprve provede řez kolem ucha, poté přemístí spodní vrstvy kůže (případně odebere přebytečný tuk). Poté odstraní přebytečnou kůži a vše sešije. Celý zákrok trvá asi 2 hodiny, což je kratší doba než u jiných faceliftů. Budete-li chtít deep plane facelift provést v kombinaci s dalším zákrokem, doba operace se prodlouží.

Po zákroku vás čeká rekonvalescence. Nejméně 24 hodin budete muset mít obvaz hlavy, po zbytek prvního týdne pak budete nosit elastický obvaz. Normální je po zákroku otok a běžné jsou i modřiny. V obličeji můžete asi dva týdny cítit napětí, ale neměli byste cítit výraznou bolest. Dále je třeba po zákroku dodržovat klidový režim, není vhodné se předklánět. Obecně je třeba dbát na pokyny lékařů a dodržovat je.

Deep plane facelift vs jiné zákroky

Deep plane facelift má oproti jiným druhům faceliftu tu výhodu, že je jeho výsledek přirozenější a trvalejší (nikoliv ale trvalý). Očekávat však můžete, že výsledky zůstanou viditelné po mnoho let.

O tom, jaký druh faceliftu je konkrétně pro vás vhodný, se určitě poraďte s lékařem. Existuje nejen deep plane facelift, ale i facelift v lokální anestezii (prováděn ambulantně, rychlý zákrok), vertikální facelift (odstraní povolenou kůži, tuk a zpevní vazivový aparát, pozvednou se tváře a koutky úst).

Temporální facelift se zase zaměřuje na povolenou kůži v oblasti spánků, lze díky němu pozvednout obočí. Existuje ale například i minilift či další druhy faceliftů.

Zkušenosti, recenze a hodnocení

Převážná většina klientů a klientek hodnotí deep plane facelift pozitivně. Uvádí, že necítili téměř žádnou bolest (ani během zákroku, ani po něm). Proces hojení byl pro ně pouze trochu nepříjemný. Pozitivně jsou také hodnoceny výsledky zákroku a to, jak přirozeně mladistvě po něm obličej vypadá.

Cena deep plane facelift

Deep plane facelift je estetický zákrok a pojišťovna ho bohužel nehradí. Zaplatit si ho tedy budete muset sami. Cena zákroku se vždy odvíjí podle toho, kde a u koho ho podstoupíte, případně i podle toho, zda se rozhodnete i pro zákroky další. Počítejte však s tím, že za deep plane facelift zaplatíte okolo 100 000 Kč.

Výběr vhodné kliniky

Pokud jste se už pro deep plane facelift rozhodli, volte s rozvahou kliniku i chirurga, který zákrok provede. Vybírat byste měli na základě doporučení a recenzí. Doporučujeme dohledat si všechny dostupné informace na webu i na sociálních sítích, pročíst si nejrůznější diskuzní fóra apod. Přeci jen se jedná o zákrok v obličeji a vy určitě chcete mít jistotu, že dopadne podle vašich představ. Před samotnou operací si domluvte ještě osobní konzultaci s lékařem, setkejte se také přímo s chirurgem, který bude operaci provádět. V žádném případě se nerozhodujte pouze podle toho, kde vás bude zákrok stát nejméně peněz! Také nepodstupujte zákrok jen kvůli tomu, že si to přeje váš partner.