Akné je velmi nepříjemným onemocněním, které bohužel postihuje značkou část světové populace. Ostatně, když se podáváme na některé lidi, tak můžeme hned na první pohled zjistit, že tímto onemocněním bohužel trpí. Akné je typické zejména tím, že se jedná o nemoc kůže. Je možné se s ním setkat prakticky skoro u každého člověka a jde o onemocnění, které spočívá v tom, že dochází na kůži v postižených oblastech ke vzniku menších vřídků, které potom zanechávají po svém zničení jizvičky.

Zejména v oblasti tváře způsobuje akné poměrně nepříjemné škody, které jsou pro mnohé lidi doslova zničující záležitostí. Pravda je taková, že spousta lidí nepřisuzuje akné až tak velkou důležitost, což je ovšem škoda, jelikož při jeho neléčení se pochopitelně toto onemocnění v mnohém prohlubuje a škody na lidské pokožce mohou být doslova devastující. V současné době již bylo vyvinuto několik velmi zajímavých přístrojů, které se vyznačují zejména poměrně různorodou účinností.

Když bychom se měli zabývat přímo jednotlivými přístroji, tak můžeme začít třeba přístrojem zvaným Cleane, který představuje nový typ takzvaného BT. Tato zkratka byla převzata z angličtiny a znamená Blue light therapy and Thermal shock systém. Jedná se o zařízení, které je schopno velmi účinně působit na akné a ničí konkrétně jeho zapříčinitele, tedy bakterie Propioni. Přístroj vydává modrý paprsek světla, které je schopno aktivně ničit níže zmiňovaný typ bakterie. Místo, kde se akné projevovalo tak díky tomuto paprsku dostává skvělý mladistvý vzhled. Ideální je používat tento přístroj zejména v situaci, kdy je akné jakoby na začátku.

Pokud je postižena velká část tkáně, tak je velmi pravděpodobné, že účinky tohoto přístroje již nebudou optimální a je zapotřebí vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Tento přístroj se může chlubit hned několika různými plusy. V první řadě jde o účinnost, která je až 90 %. Vše je možné vidět již po 24 hodinách poté, co budou provedeny dvě až tři léčebné procedury. Je možné se určitě spolehnout na to, že přístroj nemá vůbec žádné vedlejší účinky a také na to, že jizvy po akné jsou minimalizovány na úplně nejnižší úroveň, jaká je možná.

Když bychom se měli zmínit ještě o dalších přístrojích, které působí efektivně na akné, tak by mezi ně patřil třeba přístroj Zeno. Ten je stejně jako předchozí jmenovaný přístroj přenosný a jedná se o zdravotnický přístroj, který slouží pro velmi rychlé a efektivní odstraňovaní vřídků způsobených právě akné. Zeno je určený zejména pro ty, kteří ještě nemají až tolik rozsáhlou formu akné. Ideální je pro osoby, u kterých akné teprve začíná. Určitě je také třeba poznamenat, že k používání tohoto přístroje není v žádném případě zapotřebí lékařského předpisu, takže si jej lze zakoupit volně. Základem patentované technologie Zeno je takzvaný tepelný šok, který absolvují bakterie způsobující akné. Na základě tohoto šoku dochází k absolutní destrukci bakterií tohoto typu, což vede pochopitelně k zastavení rozšiřování se akné. Zeno je schopen vřídky způsobené akné zlikvidovat prakticky během několika málo hodin. Stačí povětšinou pouze jedna jediná aplikace, která je natolik účinná, že již není zapotřebí opakované akce. Tato informace je pozoruhodná, jelikož u léčby jiným způsobem dochází k tomu, že je zapotřebí velmi dlouhá doba k tomu, aby došlo k úplné léčbě akné.

Akné je léčeno přesně na základě moderní technologie zvané ClearPoint, což pochopitelně do češtiny můžeme přeložit jako čistý bod. Jinými slovy, čistá místa vzniknou poté, co je akné účinně zlikvidováno pomocí přístroje Zeno. Na léčbu akné je možné vzít mimo jiné také další přístroje, které jsou více či méně úspěšné v boji s touto nepříjemnou vlekoucí se nemocí.

Hodně zajímavou volbou je mimo jiné také přístroj s názvem BioBeam, který se vyznačuje zejména tím, že je schopen vysílat nízkoenergetické úzkopásmové světlo červeného charakteru. Světlo sice není koherentní, nicméně jeho účinnost je vysoká a léčí jak samotné akné, tak i podobné kožní problémy příbuzného rázu. Skutečnost je taková, že tento přístroj nabízí velmi podobné velmi účinné paprsky podobně jako laser. Cena tohoto přístroje je ovšem mnohem nižší, než je tomu u laseru, který stojí velké množství finančních prostředků, které mnohé lidi od léčby tohoto typu odradí. Volit je možné hned několik přípravků značky BioBeam, nicméně asi nejvíce oblíbeným přístrojem, který je určen přímo na léčbu akné, je BioBeam Acne. Výsledky léčby akné prostřednictvím tohoto přístroje jsou vynikající, což ostatně potvrdily i klinické testy, které byly provedeny hned v několika různých zemích nejen v Evropě. Spolehnout se na tento prostředek lze také v tom ohledu, že zaručí prakticky nulové vedlejší účinky, což se u některých jiných přístrojů často nedaří.