Mnoho lidí věří tomu, že akné je pouze problémem dospívání. Proto někteří dospělí, kteří jsou jím zasažení, stále nevědí, kam se obrátit. Akné se u nich může projevit jak v lehčích formách (jako jsou příležitostné pupínky nebo černé tečky), tak i jako plně propuknuté akné, a to i přesto, že v pubertě žádné podobné problémy neměli.

Existuje několik přípravků pro dospělé, kteří mají akné. Záleží pouze na stupni rozšíření. Pokud jde jen o občasně se vyskytující pupínky, není nutné hned vyhledávat doktora. Většinou stačí párkrát denně potřít postižené místo roztokem kyseliny salicylové nebo benzoyl peroxidem, které místo vysuší a pozitivní efekt se dostaví již za pár dnů. Vhodnější je možná benzoyl peroxid, protože pleť si může na kyselinu salicylovou vytvořit určitou závislost.

Pokud trpíte závažnějším typem akné, je vhodné navštívit kožního lékaře. Ten by vám měl doporučit vhodný přípravek. V extrémních případech, kdy jde o cystický typ akné, při kterém se tvoří větší podebrané vřídky, může lékař předepsat silnější přípravek (Accutane), který zabraňuje tvorbě jizev. Ženy by se ale při jeho užívání měly chránit proti početí, protože je známo, že může poškodit plod.

Ale i pokud nemáte akné, měli byste věnovat náležitou péči své pleti a pravidelně si mýt obličej, abyste zabránili případnému návratu onemocnění. Ideální je mycí přípravek, který zabraňuje tvorbě komedonů (prostředky na akné). Vhodné je použití dvakrát denně. Pokud hledáte agresivnější způsob prevence, můžete používat výše uvedené přípravky pravidelně každý den. Přestože pleť hodně vysušují, měly by být zárukou toho, že vaše pleť zůstane čistá.

Nemyslete si, že akné zmizí samo jen proto, že již nejste teenager. Přestože je to problém téměř všech věkových skupin, existuje mnoho způsobů, jak se ho zbavit. Nezáleží na tom, jaký z nich si vyberete, důležité je, že akné již nemusí být váš problém.