Pokud jste nedosáhli uspokojivých výsledků, a cítíte, že je čas zkusit nějaký účinnější a agresivnější přístup léčby, pravděpodobně je čas zkusit použití léčiv na lékařský předpis – krému, prášků nebo jiných metod. Pokud budete mluvit s doktorem o svých záměrech, je důležité zvážit možnost vedlejších následků, zeptejte se sami sebe zda-li má rudnutí a svědění cenu čistější pleti.

Pokud s doktorem proberete možnosti léčby, je důležité mu vysvětlit vaše představy a očekávání. K dostání je takové množství různých přípravků, že čím více o svých představách řeknete doktorovi, tím spíše naleznete společnou cestu k účinné léčbě akné. Vážnost a druh akné, kterého se snažíte zbavit ovlivní výběr léčiva, které pro vás bude nejvhodnější.

Ačkoliv léky na předpis mohou být účinější než volně dostupné prudukty, může trvat několik týdnů než začnou účinkovat. Také dermatolog může přesněji odhadnout jak dlouho bude léčba trvat, pokud mu sdělíte svůj plán léčby. Pokud máte obavu, že by vám speciální krémy mohly způsobit podráždění kůže, možná pro vás bude lepší zkusit léky v podobě prášku (typicky různá antibiotika). To, že vám doktor předepsal určitý lék, nemusí znamenat, že to je vaše jediná možnost. Zjištěte si, co je k sehnání a poraďte se s doktorem, co by pro vás mohla být nejefektivnější léčba. Obecně by měl doktor vzít v potaz váš názor ještě před vytvořením plánu pro léčbu za pomoci léčiv na předpis.

Lék, o kterém byste měli vědět v případě cystického akné, které způsobuje závažné jizvy, je přípravek Accutane. Accutane je jeden z nejsilnějších a nejefektivnějších připravků na trhu. Bohužel je mnoho možných vedlejších následků, proto je nutné si dělat každý měsíc krevní testy. Pokud se rozhodnete pro tento přípravek je opravdu důležité zvážit výsledný efekt a možné vedlejší účinky.

Ať se vy a váš doktor rozhodnete pro jakoukoliv léčbu akné, ujistěte se, že jste srozuměn se všemi možnými důsledky. Opravdu je v dnešní době tolik možností, jak léčit projevy akné (Přípravky na akné), že není důvod dál trpět a stydět se za svou pleť.