V posledních letech se v souvislosti s akné mimo tradičních peelingových prostředků a dalších jednotlivých kosmetických přípravků na čištění pleti čím dál častěji zmiňuje i tzv. koloidní stříbro. Třebaže lze si už nějaký čas tohle antibiotikum na přírodní bázi na našem trhu bez receptu pořídit, svůj úplně největší rozkvět je podle dostupných informací teprve před ním. Sice se může pochlubit velmi interesantními výsledky, pořád se ale ani dnes nejedná o zcela rozšířenou léčebnou metodu. Zrovna z toho důvodu vám přinášíme stručný přehled toho nejpodstatnějšího.

Koloidní stříbro seženete v typické formě roztoku. Představuje takovou látku, která pozitivním způsobem ovlivňuje spoustu problémů našeho těla. Co se týče lidí, používá se především na léčbu nejrůznějších kvasinkových infekcí, rýmy či dále třeba hemeroidů, úspěšně se zvládá prát i strašáku, kterým akné pro spoustu lidí určitě je.

Společně s tímto následně platí, že pokud jde o akné, stříbro na lidskou pokožku působí nejenom z vnějšího pohledu, kdy dokáže velmi efektivně zmírnit viditelné známky akné, ovšem zároveň tak „pracuje“ i z hlediska vnitřního pojetí. Koloidní stříbro tak spolu s tím napomáhá k vyčištění organismu, díky tomu může rovnou zabránit nejen projevům s akné, ale zároveň s jeho vlastními příčinami.

Právě v tomhle vězí i jakýsi mimořádný léčivý potenciál stříbra v boji s akné: mnoho z těch nejrozšířenějších prostředků, které jsou přímo určené k léčbě akné, mají vliv zrovna na úrovni toho, že zvládají nechtěné symptomy, a nikoli již jevů, jež vůbec veškeré ty problémy způsobují. Stříbro coby způsob v dlouhodobých peripetiích s akné si lze koupit v podobě roztoku. Ten se dá jak na postiženou pokožku natírat, tak i užívat orální cestou, přičemž pokaždé závisí na charakteru potíží, kterých bychom se nejraději s jeho pomocí zbavili. Zároveň tak však můžete natrefit na různé roztoky, kterou jsou vhodné k pravidelnému užívání jako kapky do nosu, ale také uší. Pozoruhodnou verzi může představovat rovněž o poznání méně rozšířené, avšak i tak mimořádně efektivní používání stříbro jako náplň do zvlhčovače vzduchu anebo odpařovače.

Jsme povinni vás v tomhle případě upozornit na jedno velmi základní omezení vztahující se k podávání těchto roztoků stříbra: nikdy by roztok neměl přijít do styku s jakýmkoliv jiným kovem! Vážně je zapotřebí myslet na tuhle zásadu za všech okolností, kdy se s koloidním stříbrem jakýmkoliv způsobem manipuluje. Pokaždé tedy používejte buď lžičku, jež je z plastu, či, co je daleko lepší, rovnou plastovou odměrku určenou na léky.

Spolu s tím pochopitelně platí i druhé omezení týkající se osob, jejichž organismus nepříznivě snáší vystavení metalickému stříbru. Pokud je tato situace přecitlivělosti na stříbro právě vaším případem, musíme vám bohužel doporučit, abyste se raději pohlédli po jiném prostředku, který by vám mohl pomoci s akné.

Mimo téhle výjimky nicméně platí, že lidé snáší stříbro obyčejně bez rizika třeba alergické reakce, a nemusíte se tedy bát žádných závažnějších negativních vedlejších účinků. Maximálně se někdy mohou vyskytnout znaky doprovázející každé větší pročištění lidského organismu, kterých bychom tak nejspíše nebyli ušetřeni ani v té době, jestliže bychom si k očistě svého těla vybrali jiné metody.

Mluvíme tu symptomech jako třeba pocity únavy anebo celkové slabosti našeho organismu, eventuálně se mohou objevit i lehčí průjmy. Lékaři rovněž v některých případech doporučují, abychom během užívání roztoku stříbra pili o něco více tekutin než jsme jinak zvyklí. Jedná se o prevenci proti možné dehydrataci. Pokud je u vás samotných tohle nebezpečí mimořádně velké, pak byste měli přijímané dávky stříbra vhodně snížit asi na polovinu původní várky.

Někdy se musí roztok používat jak orálním způsobem, tak i mazat, jako v případě akné.