Která žena by nechtěla mít sametově hebkou pokožku, bez jediné vady? Jistě že každá. Ne ke každé ženě však byla příroda spravedlivá a nenadělila všem kvalitní pokožku. Nicméně s cílenou péčí a vlastním úsilím dosáhne kýženého výsledku každá správná dáma.

Masáž

Jakákoli masáže, kde masér mne pokožku těla, jí prospívá. Dochází k perfektnímu prokrvení, a tudíž se stimuluje lymfatický systém, tělo se detoxikuje, živiny se lépe vstřebávají do kůže a naopak tukové buňky zmenšují svůj obsah. Pravidelnou návštěvou v masérském salonu získáte skutečný skvost vaší pokožky. Bude pevnější, ale díky použití olejů také velice jemná, sametově hebká. Odstraní se problémy, jako občasný výskyt pupínků a sjednotí se barevný odstín.

Peeling

Pro docílení naprosto hebké pokožky, používejte každý týden peeling. Je to šetrná metoda, jak se zbavit odumřelých částeček kůže. To zní sice drasticky, ale nejde o nic jiného, než to, že si peelingovou pastou a krouživými pohyby jemně, nenásilně přejíždíte po kůži a poté vše smyjete. Díky tomu se pokožka i lépe očistí, poté se po ní mnohem lépe vstřebávají výživné látky z krémů nebo mlék a částečně se i prokrví, tudíž opět dochází k jejímu správnému prokrvení a zlepšení kvality pokožky. Častěji než jednou týdne však peeling nepoužívejte, je to zbytečné a jen byste si pokožku zničila.

Krémy

Použitá vhodné kosmetiky také dělá divy. Pokud máte citlivou pokožku, pak zapomeňte na nějaké parfémované přípravky. Mohla by vás po nich svědit pokožka. Vybírejte podle recenzí, doporučení, nebo zkušeností a neznamená automaticky, že dražší krém, se rovná – lepší krém. To již dávno neplatí. Obecně nejvhodnější jsou neparfémovaná mléka a krémy, obsahující řadu vitamínů a jiných, vyživujících látek. Pravidelně používejte kosmetiku po koupeli, a nejlépe večer.

Zábaly

Čas od času je vhodné udělat tělu celkový zábal. Většina žen trpí na celulitidu, a takový skořicový zábal, je jako vysavač na smetí – přesně určený. Zábaly poskytnou pokožce dostatečnou péči a perfektně ji regenerují. Udělají tu práci, na kterou již běžná, domácí a pravidelná péče nestačí.

Masky

I vaše pokožka na těle si zaslouží dostatečnou péči. Jestliže se vyskytuje nějaký zásadní problém, je vhodné použít masku. Nejčastěji se jedná o výživné a hydratační masky, také jsou žádány masky proti akné a jiným neduhům pokožky těla. Dá se aplikovat na celé tělo, anebo jen na problematickou část. Ženy využívají dekolty, záda anebo zadečky – nejčastěji problematická místa.

Depilace

Vlastnit hebkou pokožku se dnes neobejde bez řádné depilace. Na trhu je řada možností, jak si nechat nechtěné chloupky odstranit. Klasikou je holení, často se také vytrhávají pomocí depilátoru anebo horkého vosku. Jistou novinkou je trvalá epilace, tedy trvalé odstranění všech chloupků anebo také cukrová pasta, která funguje podobně jako horký vosk, akorát je šetrnější a skoro nebolí. Volte podle vlastních možností.

Cvičení

Aby se pokožka správně vyživovala a zpevňovala, je nutné také občas „provětrat“ svaly. Jedině tak získá tělo správný tvar a celkové zpevnění. Pokud bude pevné tělo, svaly, bude i pevná kůže. A nemusí jít o nic převratného, stačí denně zajít na půlhodinovou až hodinovou procházku, výtah používat jen v krajních případech a postupně zahrnout do svého diáře i návštěvu fitness, nebo třeba bazénu.

Detoxikace

Pokud má být pokožka krásná, musí být čistá. A to nejen na povrchu, ale i uvnitř. Je nutné ji pravidelně mýt a dodávat ji výživu v podobě krémů, ale také rozpohybovat lymfatický systém, aby se pročistila v hloubce.

Výživa

Perfektní pokožku nemůže mít někdo, jehož strava je omezená na vitamíny, minerály a další výživné látky. Pestrá strava plná ovoce, zeleniny a vody je to nejlepší, co pro svoji pokožku můžete udělat.

Hydratace

Souvisí s předchozí výživou, je totiž nezbytné pokožku neustále hydratovat. Použitím vhodných krémů je parádní, ale kůže se musí hydratovat i zevnitř. Dodržovat pitný režim znamená denně vypít minimálně dva litry čisté vody.