Dopřejte své pleti alespoň jednou za čtrnáct dní mimořádnou péči v podobě domácí pleťové masky.


Problém: SUCHÁ PLEŤ

Vydává-li vaše pokožka „sos signály“ v podobě suchých šupin, dopřejte ji potřebnou hydrataci v podobě masky z mléka. Co budete potřebovat? 1 lžíci sušeného mléka, 1 lžíci medu, 1 menší lžíci aloe vera gelu, 2 lžíce rozdrcených mandlí, 2 kapky esenciálního oleje. Čas působení? Masku naneste na vyčištěný suchý obličej a nechte působit 15 – 20 minut.

Problém: MDLÁ PLEŤ

Je vaše pleť unavená, mdlá či povadlá? Vyzkoušejte následující recept. Co budete potřebovat? 1 lžíci sušených kvasnic, 1 lžíci citrónové šťávy, 1 lžíci pomerančové šťávy, 1 lžíci mrkvové šťávy, 1 lžíci olivového oleje (máte-li pleť hodně vysušenou, můžete přidat více oleje; naopak jeli vaše pleť mastnější, s olejem opatrně), půl lžíce bílého jogurtu. Čas působení? Vzniklou pastu naneste na vyčištěnou pleť. Doba působení je 15 minut.

Problém: MASTNÁ PLEŤ SE SKLONY K AKNÉ

Tato maska pleť dokonale vyčistí a stáhne rozšířené póry. Co budete potřebovat? 1 lžíci jogurtu, 1 lžíci medu, 1 lžíci ovesných vloček, 1 zralé jablko, půl lžíce mleté skořice. Do najemno nastrouhaného jablka vmíchejte ostatní ingredience. Čas působení? Uhnětenou masku nechte působit 10 minut.

Problém: AKNÉ

Trápí vaši pleť akné? Nejprve zjistěte jeho příčinu. Jestliže je způsobené hormonálními změnami, maska nepomůže. Pokud máte vyrašené pupínky a boláčky z nedostatku péče o pleť nebo máte akné v menším množství, může vám pomoci tento recept. Co budete potřebovat? 1 kostku droždí, malé množství obyčejné vody. Čas působení? Krémovou masku aplikujte na vyčištěnou pleť a nechte ji 10 – 15 minut „vykonávat svou práci“. 

Problém: ČERNÉ TEČKY

Je váš nos či brada doslova zanesen černými tečkami? Neváhejte ani minutu a určitě si připravte masku ze zeleného čaje. Co budete potřebovat? Sušený zelený čaj, pár kapek vody Čas působení? Směs vmasírujte do pórů. Doba účinku je 3 – 5 minut.

Problém: NEDOSTATEK HYDRATACE

Masku použijte, toužíte-li po hluboké hydrataci vaší pleti. Je vhodná pro všechny typy pleti. Co budete potřebovat? 1 lžíci kakaového prášku, 1 lžíci tvarohu, 1 lžíci smetany, 4 lžičky medu, hrstka ovesných vloček. Vypsané ingredience rozmixujte. Čas působení? Masku nechte působit 10 minut.

Problém: VRÁSKY

Je vaše pleť zralá a už hodně toho zažila? Začínají se vám objevovat první vrásky? Pro mírné vyhlazení malých vrásek zkuste nadýchanou mrkvovou masku.
Co budete potřebovat? 1 mrkev, 1 bílek. Do najemno nastrouhané mrkve vmíchejte našlehaný bílek. Čas působení? Lehkou masku aplikujte na suchou vyčištěnou pleť a nechte ji účinkovat 25 minut.

Problém: MALÁ VYRÁŽKA

Maska je vhodná především pro celkové vyčištění pleti. Při pravidelném používání vyčistíte rozšířené póry a vyléčíte drobné vyrážky. Co budete potřebovat?
1 rajče, bílý jogurt. Čas působení? Doba působení je 20 minut.

Problém: PIHY A PIGMENTOVÉ SKVRNY

Už vás nebaví koukat se na vaše pihy a pigmentové skvrny? Už jste vyzkoušela ledacos a skvrny pořád máte? A co takhle vyzkoušet křenovou masku na vybělení pih a pigmentových flíčků? Co budete potřebovat? 6 lžic podmáslí, 1 lžíci nastrouhaného křenu, olivový olej. Samotná maska se skládá jen ze smíchaného podmáslí a křenu. Před nanesením masky pleť ošetřete olivovým olejem. Pak už můžete aplikovat křenovou pastu. Čas působení? Masku mějte na obličeji po dobu 20 minut.